> Poniedziałek we Wrocławiu

Poniedziałek we Wrocławiu

W poniedziałek, 19.11, o godz. 17 w pubie Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2) odbędzie się projekcja filmu KON TIKI oraz spotkanie z Andrzejem Pochodajem. Wstęp jak zawsze wolny.

Nasz gość przepłynął ponad 14.000h/70.000Mm na Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym, M. Norweskim, Barendtsa i Grenlandzkim. Morzu Irlandzkim, Śródziemnym, Tyrreńskim, Adriatyckim, Jońskim, Egejskim, Karaibskim, Pólnocnym Atlantyku, Oceanie Indyjskim i Pacyfiku. Na rejsach przeprowadzkach i kursach żeglował na jachtqach ponad 30 typów długości 7-56 m, z czego prowadził jednostki 7-32 m, w tym katamarany do 50 ft.

 

KON TIKI to wyjątkowa historia: aby udowodnić, że Inkowie zasiedlili Polinezję w czasach prekolumbijskich, pięciu Norwegów i Szwed w 101 dni przemierzyli Ocean Spokojny na prymitywnej tratwie, która mogła przypominać łodzie inkaskie zapamiętane przez hiszpańskich konkwistadorów. Książkę Heyerdahla, która na pozór jest sielankowym opisem wycieczki sześciu hipisów po idyllicznym Pacyfiku, można też czytać ze świadomością, iż na tratwie nie siedziało sześciu turystów, ale komandosów, z których każdy kilka lat wcześniej wysadził w powietrze ze dwa mosty, a ci, którzy próbowali ich żeglarski wyczyn powtórzyć, ledwo uszli z życiem. Podróż przez ponad 4300 mil morskich została utrwalona na taśmie filmowej i w 4 lata po wyprawie zdobyła najwyższe wyróżnienie Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszy dokument.
Zapraszamy serdecznie.

Dodaj komentarz

*

honor_patr_pol_outlPKOl_napis_l_historyczne
eco-cargo-pro
zagle