> PROGRAM KRAKÓW

PROGRAM KRAKÓW

Kliknij aby wyświetlić pełen repertuar:

Wszystkie projekcje odbędą się w Kijów.Centrum.

PIĄTEK 30.11

 

 

 

Godz. 20:30

Tytuł: ZAGINIONY | THE WILDEST DREAM

Czas trwania: 93 min.

Reżyseria:  Anthony Geffen

 

 

 

Obsesją George’a Mallory’ego było zostanie pierwszym, który zdobędzie Everest. Kiedy ostatni raz widziano go żywego w 1924 roku, 800 metrów poniżej szczytu, nadciągnÓęły chmury, a on i jego życie stały się częścią legendy, która zdumiała świat. 75 lat później śladami tego marzyciela podąża Conrad Anker, który odnajduje jego zamarznięte ciało wraz z nietkniętym ekwipunkiem. Brakuje jedynie zdjęcia żony Mallory’ego, które obiecał zostawić na szczycie ośnieżonego kolosa…

 

SOBOTA 1.12

 

Kino Kijów

 

Godz. 16:00

Tytuł: KRÓLOWA SŁOŃCA | QUEEN OF THE SUN

Czas trwania: 83 min.

Reżyseria: Taggart Siegel

 

 

Głębokie, alternatywne spojrzenie na globalny kryzys pszczelarski. Skupiając się na katastroficznym zaniku pszczół oraz niezwykłym świecie roju, film przedstawia niezwykłą historię walki pszczelarzy, naukowców i filozofów z całego świata, w tym Michaela Pollana, Guthera Hauka i Vandany Shivy. Razem odkrywają problemy związane z odnowieniem zanikającej kultury w harmonii z naturą i próby ich rozwiązania.

 

Godz. 17:45

Tytuł: ŁAZIENKOWSKA 2/3

Czas trwania: 35 min.

Reżyseria: Marcin Rosłoń, Rafał Nahorny

 

 

 

 

 

Dziennikarze CANAL+ Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny przygotowali specjalny film dokumentalny związany z pamiętnym meczem z 1997 roku pomiędzy Legią Warszawa a Widzewem Łódź. Spotkanie decydowało o losach Mistrzostwa Polski. Drużyna z Łodzi mimo, że do ostatnich minut przegrywała 0:2, w końcówce strzeliła 3 gole i to ona świętowała tytuł. Twórcy dokumentu w swoim filmie przedstawiają kulisy tamtego spotkania oraz rozmawiają z bohaterami wydarzeń.

 

Godz. 18:30

Tytuł: O KROK OD PUCHARU

Czas trwania: 54 min.

Reżyseria: Marcin Rosłoń, Rafał Nahorny

 

 

 

 

 

„O Krok od Pucharu – Legia Warszawa 1969/1970” to film dokumentalny ukazujący ważne wydarzenia historii Legii Warszawa. W 1969 roku prowadzony przez czeskiego trenera Jaroslava Vejvodę zespół zdobył po raz trzeci w swojej historii Mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie drużyna spisywała się znakomicie w rozgrywkach Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. Drużynę prowadził już wówczas trener Edmund Zientara. Rywalami Legii byli m.in. Mistrz Francji Saint Etienne (który w poprzedniej rundzie wyeliminował Bayern Monachium) i Mistrz Turcji Galatasaray Stambuł. Dotarcie do najlepszej czwórki Pucharu Europy było pierwszym znaczącym międzynarodowym osiągnięciem stołecznego klubu. Półfinałowym przeciwnikiem „wojskowych” był niezwykle silny wówczas holenderski Feyenoord Rotterdam. O sile zespołu Legii stanowili wówczas Kazimierz Deyna, Lucjan Brychczy, Robert Gadocha, Władysław Stachurski, Janusz Żmijewski, Władysław Grotyński (bramkarz), Bernard Blaut, Zygfryd Blaut i Jan Pieszko.

 

 

Godz. 20:00

Tytuł: MARATON | THE SPIRIT OF MARATON

Czas trwania: 104 min.

Reżyseria: John Duhnam

 

 

 

 

Pierwszy film pełnometrażowy, który stara się uchwycić istotę, dramatyczność i wyjątkowość spektaklu rozgrywającego się podczas wyścigu na dystansie 42,195 kilometra. Kamera towarzyszy pięciu biegaczom – trójce amatorów i dwójce profesjonalistów – najpierw w trakcie przygotowań, a potem podczas zmagań w maratonie organizowanym w Chicago.

 

Godz. 22:05

Tytuł: SPEED AND ANGELS

Czas trwania: 96 min.

Reżyseria: Peyton Wilson

 

 

 

SPEED&ANGELS opowiada historię Jay i Meagan, które od dziecka marzyły o tym, aby pilotować f-14 Tomcat. Kamera towarzyszy obu bohaterkom w ich 36-miesięcznych zmaganiach od walk na pustyni w Nevadzie, przez nocne lądowania na lotniskowcach pływających po wodach Atlantyku, po największe wyzwanie, z jakim musiały się zmierzyć – wojnę w Iraku.

 

NIEDZIELA 2.12

 

 

Godz. 16:00

Tytuł: BIEGNIJ CAŁE ŻYCIE | RUN FOR YOUR LIFE

Czas trwania: 95 min.

Reżyseria: Judd Ehrlich

 

 

Bez jednego ekscentrycznego żydowskiego imigranta z Transylwanii, nowojorski maraton nigdy by nie istniał. Film Ehrlich jest zabawnym, ciepłym i inspirującym hołdem dla Freda Lebowa. Pokazuje jak wyobraźnia, determinacja i miłość jednego człowieka dla biegania stworzyły jeden z najbardziej popularnych sportowych wydarzeń na świecie.

 


Godz. 18:00

Tytuł: TYGRYS U SĄSIADA | TIGER NEXT DOOR

Czas trwania: 87 min.

Reżyseria: Camilla Calamandrei

 

 

 

Film opowiada historię Dennisa Hilla, który przez ponad 15 lat na swoim podwórku w Flat Rock w stanie Indiana hodował tygrysy, które następnie sprzedawał.

Tygrysy i inne wielkie koty są dla Hilla jednocześnie obsesją i sposobem na życie. Na początku filmu ma on 24 tygrysy, 6 leopardów, jednego kuguara i 3 niedźwiedzie. Twierdzi, że patrząc w ich oczy doskonale wie co myślą. Szczególnie zależy mu na posiadaniu białego tygrysa. Jednak po niezapowiedzianej inspekcji, traci licencję pozwalającą mu na trzymanie egzotycznych zwierząt, a stan Indiany grozi mu zamknięciem interesu. Ma pięć dni na ocalenie pracy swojego życia.

 


Godz. 19:50

Tytuł: ODDECH | BREATHE

Czas trwania: 36 min.

Reżyseria: Martin Khodabakhshian

 

 

 

Film śledzi Williama Trubridge’a, zdobywcę World Absolute Freediver Award 2010 oraz Blue Hole, gdy próbuje on pobić swój rekord światowy w freedivingu.  Bohater próbuje bez żadnej pomocy zanurkować na głębokość 90 metrów, prawie na samo dno “Dean’s Blue Hole” na Bahamach. W filmie znajdziemy wywiady z lokalnymi mieszkańcami, żyjącymi w strachu przed “Dean’s Blue Hole”, rozmowy  z członkami rodziny Williama, będącymi z kolei w ciągłym strachu o jego życie oraz niezwykłe podwodne ujęcia nurka w akcji. BREATHE dosłownie zapiera dech w piersiach, gdy William zabiera nas w podróż na głębiny ludzkiej fascynacji podwodnym światem.

 

 

Godz. 20:45

Tytuł: NAJSZYBSZY | FASTEST

Czas trwania: 111 min.

Reżyseria: Mark Neale

 

 

 

Film jest dynamicznym pełnometrażowym dokumentem nagradzanego Marka Neale’a, który zgłębia świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów motocyklowych MotoGP. Ten ekscytujący obraz ukazuje niesamowite poświęcenie oraz odwagę, których ten sport wymaga od swoich gwiazd. W filmie – z Ewanem McGregorem w roli narratora – wykorzystano unikalne materiały zakulisowe oraz nigdy wcześniej nie prezentowane wywiady i opinie. Kamera śledzi zarówno radosne wzloty, jak i pogrążające upadki, które odciskają się na losach dalszej kariery zawodników. Czasem jest też świadkiem spektakularnych powrotów, jak ten Rossiego.

 

PONIEDZIAŁEK 3.12

 

 

Godz. 17:20

Tytuł: GDY UPADA DRZEWO | IF A TREE FALLS

Czas trwania: 86 min.

Reżyseria: Marshall Curry, Sam Cullman

 

 

Niezwykła historia ruchu, który przez FBI został uznany za największe zagrożenie terrorystyczne Ameryki. Nominowany do Oscara dokument podąża za Danielem McGowenem, liderem Earth Liberation Front, na kilka tygodni przed rozpoczęciem przez niego odbywania kary w więzieniu o standardzie supermax.

 


Godz. 19:00

Tytuł: HITMAN HART | HITMAN HART: WRESTLING WITH THE SHADOWS

Czas trwania: 93 min.

Reżyseria: Paul Jay

 

 

 

Przez ponad rok ekipa filmowa śledziła Breta Harta. Liczyli na możliwość niepospolitego spojrzenia za kulisy sceny Światowej Federacji Wrestlingu. Udało im się być świadkami najbardziej dramatycznej historii w dziejach wrestlingu – niesławnego epizodu z Montrealu. HITMAN HART jest opowieścią o lojalności, zdradzie, poświęceniu i chciwości, godności i hańbie.

 

Godz. 20:45

Tytuł: ZJAZD | STEEP

Czas trwania: 92 min.

Reżyseria: Mark Obenhaus

 

 

 

 

 

Przejmujący, widowiskowy dokument o ekstremalnym narciarstwie wysokogórskim, dyscyplinie niezwykle młodej, bo powstałej zaledwie przed 35 laty. Film opowiada o grupie sportowców napędzanych adrenaliną, jaką zapewnia zjazd z niebywale stromych zboczy najniebezpieczniejszych szczytów świata. Ujęcia, w których widzimy bohaterów filmów jak wyprzedzają lawinę o centymetry, by następnie poszybować ze spadochronem nad przepaścią czynią Zjazd obrazem wprost zapierającym dech w piersiach.

 

 

WTOREK 4.12

 

Godz. 15:40

Tytuł: KRÓLOWA SŁOŃCA | QUEEN OF THE SUN

Czas trwania: 83 min.

Reżyseria: Taggart Siegel

 

 

Głębokie, alternatywne spojrzenie na globalny kryzys pszczelarski. Skupiając się na katastroficznym zaniku pszczół oraz niezwykłym świecie roju, film przedstawia niezwykłą historię walki pszczelarzy, naukowców i filozofów z całego świata, w tym Michaela Pollana, Guthera Hauka i Vandany Shivy. Razem odkrywają problemy związane z odnowieniem zanikającej kultury w harmonii z naturą i próby ich rozwiązania.

 

Godz. 17:20

Tytuł: PRZERWANY SEN

Czas trwania: 51 min.

Reżyseria: Grzegorz Milko

 

 

Wyjątkowy dokument przygotowany przez dziennikarza CANAL+ Grzegorza Milko. Jest to opowieść o Krzysztofie Cegielskim, polskim żużlowcu, wielokrotnym reprezentancie kraju, którego kariera została przerwana 3 czerwca 2003 roku po bardzo niebezpiecznym wypadku, którego doznał podczas jednego z wyścigów ligi szwedzkiej. Od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Wielu ekspertów i dziennikarzy wróżyło zawodnikowi karierę sięgającą nawet Mistrzostwa Świata. Po wypadku Krzysztof Cegielski, który nie wyobraża sobie życia bez speedwaya, pozostał przy tej dyscyplinie sportu. Jako ceniony ekspert udziela mnóstwa wywiadów i jest gościem wielu telewizji podczas transmisji i programów żużlowych. Jest również menadżerem ubiegłorocznego Mistrza Polski, uczestnika cyklu Grand Prix Janusza Kołodzieja. Film został wyprodukowany przy współpracy koproducenckiej CANAL+, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Polskiego Związku Motorowego i firmy Remes.

 

Godz. 18:30

Tytuł: WSZYSTKO, CO MOGĘ | ALL I CAN

Czas trwania: 76 min.

Reżyseria: Dave Mosso, Eric Crosland

 

 

Niepowtarzalne kinowe doświadczenie: „All.I.Can” to wspaniały, zachwycający esej, który porównuje wyzwania wysokogórskiego narciarstwa do wyzwań globalnych zmian klimatu. Realizowane na 6 kontynentach, w przeciągu 2 lat. Najlepsi na świecie narciarze dostarczają inspirujących spektakli, podczas gdy przełomowa kinematografia rozwija naszą wizję świata przyrody. Podróż przez majestatyczne szczyty pustyni Maroka, lodowate fiordy Grenlandii, kratery wulkanów Chile, Alaskan spine walls i inne. Przyłącz się do rewolucji i doświadczenia jednego z najbardziej spektakularnych, urzekających, i prowokujących do myślenia filmów, jakie kiedykolwiek stworzono w gatunku filmów sportowych.

 

Godz. 20:00

Tytuł: CZEKAJĄC NA JOE | TOUCHING THE VOID

Czas trwania: 104 min

Reż.: Kevin Macdonald

 

 

 

 

 

Oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się w stylu alpejskim na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę – zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni, odwagi i lojalności. Górska sceneria w filmie Kevina MacDonalda jest jedynie tłem zmagań wspinaczy z własnym człowieczeństwem i strachem przed jego utratą. To opowieść o sile i odwadze człowieka w spotkaniu ze śmiercią. Film pokazuje nie tylko ludzi, którzy dokonali rzeczy niemożliwych, ale stawia także pytanie o to, co znajduje się poza granicami ludzkiej wytrzymałości.

 

ŚRODA 5.12

 

Godz. 17:00

Tytuł: ODDECH | BREATHE

Czas trwania: 36 min.

Reżyseria: Martin Khodabakhshian

 

 

 

Film śledzi Williama Trubridge’a, zdobywcę World Absolute Freediver Award 2010 oraz Blue Hole, gdy próbuje on pobić swój rekord światowy w freedivingu.  Bohater próbuje bez żadnej pomocy zanurkować na głębokość 90 metrów, prawie na samo dno “Dean’s Blue Hole” na Bahamach. W filmie znajdziemy wywiady z lokalnymi mieszkańcami, żyjącymi w strachu przed “Dean’s Blue Hole”, rozmowy  z członkami rodziny Williama, będącymi z kolei w ciągłym strachu o jego życie oraz niezwykłe podwodne ujęcia nurka w akcji. BREATHE dosłownie zapiera dech w piersiach, gdy William zabiera nas w podróż na głębiny ludzkiej fascynacji podwodnym światem.

 

 

Godz. 18:00

Tytuł: INNY FINAŁ |  THE OTHER FINAL

Czas trwania: 77 min.

Reżyseria: Johan Kramer

 

 

W dniu finału Pucharu Świata 2002, dwie drużyny z samego dołu klasyfikacji FIFA, Bhutan i Montserrat, rozgrywały zupełnie inny mecz.  Film odkrywa łączącą siłę sportu, gdy mecz piłki nożnej jest obnażony do podstawowych elementów.

 

Godz. 21:25

Tytuł: W KADRZE – KOREA

Czas trwania: 54 min.

Reżyseria: Tomasz Smokowski

 

 

 

 

 

Film dokumentalny dziennikarza CANAL+ Tomasza Smokowskiego, zrealizowany w czerwcu i lipcu 2002 podczas finałów Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Dokument powstał przy współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Film stanowi ekskluzywny zapis pobytu naszej reprezentacji podczas finałów Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. To prawdziwy obraz kadry, jaki “w kadrze” kamery zarejestrował Tomasz Smokowski, znany dziennikarz i komentator sportowy stacji. Miał on praktycznie nieograniczony dostęp do reprezentacji i w każdej chwili mógł obserwować jej poczynania. Gościł w miejscach, o których osoby spoza ekipy mogły tylko pomarzyć. Był z piłkarzami nie tylko podczas treningów i meczów, ale także w pokojach, w szatni, w autobusie i na przedmeczowych odprawach. Co w czasie mistrzostw zarejestrowała jego kamera? O tym będzie się można przekonać oglądając trwający blisko 60 minut film. Jak sam mówi: “o przygotowaniach i samym pobycie na mistrzostwach wiele się spekulowało i spekuluje, film ten może nie rozstrzygnie wszystkich kwestii, ale z pewnością odpowie na część pytań”. „W Kadrze – Korea 2002”, dostał Drugą Nagrodę w kategorii reportażu sportowego na bardzo prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Mediolanie.

 

CZWARTEK 6.12

 

Godz. 16:10

Tytuł: ZAGINIONY | THE WILDEST DREAM

Czas trwania: 93 min.

Reżyseria:  Anthony Geffen

 

 

 

Obsesją George’a Mallory’ego było zostanie pierwszym, który zdobędzie Everest. Kiedy ostatni raz widziano go żywego w 1924 roku, 800 metrów poniżej szczytu, nadciągnęły chmury, a on i jego życie stały się częścią legendy, która zdumiała świat. 75 lat później śladami tego marzyciela podąża Conrad Anker, który odnajduje jego zamarznięte ciało wraz z nietkniętym ekwipunkiem. Brakuje jedynie zdjęcia żony Mallory’ego, które obiecał zostawić na szczycie ośnieżonego kolosa…

 

Godz. 16:10 (SALA STUDIO)

Tytuł: BIEGNIJ CAŁE ŻYCIE | RUN FOR YOUR LIFE

Czas trwania: 95 min.

Reżyseria: Judd Ehrlich

 

 

Bez jednego ekscentrycznego żydowskiego imigranta z Transylwanii, nowojorski maraton nigdy by nie istniał. Film Ehrlich jest zabawnym, ciepłym i inspirującym hołdem dla Freda Lebowa. Pokazuje jak wyobraźnia, determinacja i miłość jednego człowieka dla biegania stworzyły jeden z najbardziej popularnych sportowych wydarzeń na świecie.

 


Godz. 18:00

Tytuł: SZTUKA WOLNOŚCI | ART OF FREEDOM

Czas trwania: 70 min.

Reżyseria: Wojciech Słowa, Marek Kłosowicz

 

 

Jak to możliwe, że w PRL-u w latach 70. i 80., w samym apogeum realnego socjalizmu, polscy himalaiści byli najlepsi na świecie? Jak mieszkańcy kraju, w którym zarabiano średnio 20 dolarów miesięcznie, mogli organizować drogie wyprawy w Himalaje? W jaki sposób brak wszystkiego w każdej dziedzinie życia wpływał na ich formę i morale? Co odróżniało polskich zdobywców ośmiotysięczników od ich kolegów zza „żelaznej kurtyny”? SZTUKA WOLNOŚCI jest odpowiedzią na pytanie o fenomen polskiego himalaizmu.

 

Godz. 19:30

Tytuł: SŁOŃ W SALONIE | ELEPHANT IN THE LIVING ROOM

Czas trwania: 96 min.

Reżyseria: Michael Webber

 

Doceniony przez krytykę jako jeden z najlepszych filmów roku. Reżyser wydobywa na światło dzienne kontrowersyjną amerykańską praktykę hodowania dzikich drapieżników jako popularnych zwierząt domowych.

 

Godz. 21:25

Tytuł: WAVERIDERS

Czas trwania: 75 min.

Reżyseria: Joel Conroy

 

 

Bohaterem filmu jest irlandzko-hawajski surfer, George Freeth, często określany mianem “ojca nowoczesnego surfingu”. Freeth wskrzesił zapomnianą aktywność, która na nowo podbiła tłumy. Film wychodzi od opowieści o legendzie Freetha i śledzi jego wpływ na kulturowe granice na całym świecie – od Hawai, przez południową Kalifornię, do Irlandii. Pokonywanie na oczach kamery ogromnych, ponad 40-metrowych fal,  jest niezwykłym momentem kulminacyjnym opowieści.

 

PIĄTEK 7.12

 

Godz. 16:30

Tytuł: WAVERIDERS

Czas trwania: 75 min.

Reżyseria: Joel Conroy

 

 

Bohaterem filmu jest irlandzko-hawajski surfer, George Freeth, często określany mianem “ojca nowoczesnego surfingu”. Freeth wskrzesił zapomnianą aktywność, która na nowo podbiła tłumy. Film wychodzi od opowieści o legendzie Freetha i śledzi jego wpływ na kulturowe granice na całym świecie – od Hawai, przez południową Kalifornię, do Irlandii. Pokonywanie na oczach kamery ogromnych, ponad 40-metrowych fal,  jest niezwykłym momentem kulminacyjnym opowieści.

 

Godz. 18:00

Tytuł: JAZDA NA KRAWĘDZI

Czas trwania: 104 min

Reż.: Richard de Aragues

 

 

Najlepiej sprzedająca się produkcja dokumentalna w historii brytyjskiej kinematografii. To opowieść o pasji, wolności wyboru i woli walki, której akcja rozgrywa się na brytyjskiej wyspie Man. Już od 1904 roku organizowane są tam uliczne wyścigi motocyklowe „Isle of Man TT Races” – zaliczane do jednych z najbardziej widowiskowych i niebezpiecznych imprez tego typu na świecie. Wyspa jest jedynym terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, na którym nie obowiązuje ograniczenie prędkości.

 

Godz. 20:00

Tytuł: NIEPOKONANI | UNDEFEATED

Czas trwania: 113 min.

Reżyseria: Daniel Lindsay, T.J. Martin

 

Laureat Oscara 2012. Film o upadku i chwale drużyny futbolowej na amerykańskich przedmieściach. Twórcy prezentują intymną kronikę zmagań trzech młodych sportowców i ich trenera w walce na boisku i poza nim. W historii powstałej w 1899 roku Manassas High School nigdy nie zapisało się zwycięstwo jej drużyny futbolowej, the Tigers. W ciągu ostatnich dekad drużyna potrafiła posunąć się do sprzedaży meczów rywalom. To zaczęło się zmieniać w 2004 roku, kiedy Bill Courtney, były trener licealnych drużyn futbolowych stał się biznesmenem i zaproponował pomoc.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

PKOl_napis_l_historycznehonor_patr_pol_outl
eco-cargo-pro
zagle