> Ostatnie przedfestiwalowe spotkanie w Południku Zero

Ostatnie przedfestiwalowe spotkanie w Południku Zero

W niedzielę, 25.11, o godz. 19 w Południku Zero (Wilcza 25) odbędzie się projekcja filmu SPEED&ANGELS oraz spotkanie „Te wspaniałe kobiety w swych latających maszynach” z Zofią Garwacką. Wstęp jak zawsze wolny.

SPEED&ANGELS opowiada historię Jay i Meagan, które od dziecka marzyły o tym, aby pilotować f-14 Tomcat. Kamera towarzyszy obu bohaterkom w ich 36-miesięcznych zmaganiach od walk na pustyni w Nevadzie, przez nocne lądowania na lotniskowcach pływających po wodach Atlantyku, po największe wyzwanie, z jakim musiały się zmierzyć – wojnę w Iraku.

Zofia Garwacka, 21 lat, jest obecnie studentką Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (cywilna!), na 2 roku kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Lotnictwem „zaraziła się” w domu – jej mama latała w młodości na szybowcach, w Olsztynie. Od 2007 roku należy do Aeroklubu Warszawskiego. Podstawówkę szybowcową (tzw. 3 klasę) miała w maju 2008. Dwa sezony zajęło jej szkolenie do uzyskania licencji szybowcowej PL(G), na którą egzamin zdała we wrześniu 2009 r. W 2011 r. brała udział w pierwszych zawodach szybowcowych – Mistrzostwach Polski Juniorów w Jeleniej Górze. Zajęła 10 miejsce w klasie Klub B. Tego samego roku zajęła 7 miejsce na Krajowych Zawodach Szybowcowych w Częstochowie. Sezon 2012 był zdecydowanie najlepszy – zdobyła zloty medal na XX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Jeleniej górze w klasie Klub B. W sierpniu wygrała Krajowe Zawody Szybowcowe w Stalowej Woli. Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów była 6. Obecnie ma prawie 300h na szybowcach i ok. 40 na samolotach oraz liczne plany zawodnicze na przyszłe lata.

Zapraszamy serdecznie!

 

Dodaj komentarz

*

honor_patr_pol_outlPKOl_napis_l_historyczne
eco-cargo-pro
zagle