> „Organizm w strefie śmierci” – ŻYCIE ZA EVEREST i Roman Mazik w Klubie u Louisa

Już w poniedziałek w krakowskim Klubie u Louisa (Rynek Główny 13) będziemy mieć okazję do rozmowy o wpływie ekstremalnych warunków klimatycznych na ciało człowieka. O godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu ŻYCIE ZA EVEREST, po nim dyskusja z gościem wydarzenia. Będzie nim Roman Mazik- chirurg, himalaista, lekarz wyprawowy, ratownik TOPR

Film ŻYCIE ZA EVEREST to adaptacja nominowanego do nagrody Pulitzera bestselleru Jona Krakauera „Into thin air” (polski tytuł książki „Wszystko za Everest”. Film jest próbą odtworzenia tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas wyprawy wspinaczkowej w maju 1996 roku. Dlaczego najwyższą górę świata atakują przypadkowe, nieprzygotowane osoby? Czy opieka przewodnika jest gwarancją bezpieczeństwa na 8000 metrów? Czy gruby portfel wystarczy, by pokonać górskiego olbrzyma?

Po takim wstępie tajniki wysokogórskich wypraw znane z własnego doświadczenia zdradzi nam Roman Mazik. Ratownik TOPR, taternik, speleolog, himalaista, narciarz wysokogórski, specjalista chirurg, uczestniczył w wyprawach zimowych i letnich w Himalaje i Karakorum, na których pełnił funkcję lekarza wyprawowego, m.in. dwukrotnie na K2, Nanga Parbat i Makalu. Nasz gość podzieli się z nami wrażeniami z filmu oraz własnych wypraw w Himalaje. Jako lekarz i himalaista przybliży kwestie wpływu wysokości i skrajnych warunków na ludzki organizm.

Zapraszamy serdecznie. Pierwsze spotkanie w Klubie u Louisa z Władysławem Cywińskim i filmem ZEW CISZY było dużym sukcesem. Z pewnością tym razem też was nie zawiedziemy!

 

Dodaj komentarz

*

PKOl_napis_l_historycznehonor_patr_pol_outl
go-proeco-car
zagle