> Niedzielne spotkanie w Krakowie

Niedzielne spotkanie w Krakowie

W niedzielę, 25.11, o godz. 19 w Klubie u Louisa (Rynek Główny 13) odbędzie się projekcja filmu KON TIKI oraz spotkanie z Eweliną Jupowicz i Sławkiem Skalmierskim. Wstęp jak zawsze wolny.

KON TIKI to wyjątkowa historia: aby udowodnić, że Inkowie zasiedlili Polinezję w czasach prekolumbijskich, pięciu Norwegów i Szwed w 101 dni przemierzyli Ocean Spokojny na prymitywnej tratwie, która mogła przypominać łodzie inkaskie zapamiętane przez hiszpańskich konkwistadorów. Książkę Heyerdahla, która na pozór jest sielankowym opisem wycieczki sześciu hipisów po idyllicznym Pacyfiku, można też czytać ze świadomością, iż na tratwie nie siedziało sześciu turystów, ale komandosów, z których każdy kilka lat wcześniej wysadził w powietrze ze dwa mosty, a ci, którzy próbowali ich żeglarski wyczyn powtórzyć, ledwo uszli z życiem. Podróż przez ponad 4300 mil morskich została utrwalona na taśmie filmowej i w 4 lata po wyprawie zdobyła najwyższe wyróżnienie Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszy dokument.

Ewelina Jupowicz jest Instruktorem nurkowania PADI, Instruktorem Indoor Cycling Tomahawk, Instruktorem Rekreacji – Fitness, Coachem i Trenerem Biznesu. Łączy pasję związaną z aktywnością fizyczną z pasją rozwijania kompetencji kursantów i klientów. Praca z ludźmi w połączeniu z adrenaliną i wrażeniami daje jej energię, a postępy klientów, są źródłem niewyczerpanej satysfakcji. Autorka licznych publikacji w zakresie kierowania zespołem, motywowania i zarządzania zasobami ludzkimi.

Sławek Skalmierski jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Jest kapitanem jachtowym i motorowodnym. Zorganizował kilkadziesiąt rejsów w Grecji, Chorwacji i na Bałtyku. Od kilkunastu lat jest pilotem paralotni, pływa na windsurfingu i kitesurfingu. Przejechał trasę Rajdu Dakar, nurkował na wraku statku Amundsena, z rekinami i największymi mantami na Pacyfiku.

Zapraszamy serdecznie.

 

 

Dodaj komentarz

*

PKOl_napis_l_historycznehonor_patr_pol_outl
go-proeco-car
zagle