> Marcin Kacperek i Iza Smolokowska w Ukrytym Mieście

Niespodziewanym gościem Rozbiegu, który w czwartek miał miejsce w warszawskim Ukrytym Mieście była Iza Smolokowska, uczestnik udanej, komercyjnej wyprawy na Everest. Obok

Iza Smolokowska

Marcina Kacperka, międzynarodowego przewodnika górskiego UIAGM i prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich obejrzała – jak twierdzi – po raz drugi „Życie za Everest’, naszą filmową ilustrację do książki Jona Krakauera. Komercjalizacja wypraw górskich, relacje klient-przewodnik, rola i wybór przewodnika to temat rzeka, który zajawiliśmy już na podobnym pokazie z udziałem Ryszarda Pawłowskiego i Darka Wilamowskiego w krakowskim Klubie Podróżnika. Tym razem było więcej gór i bardziej podzielone zdania. Rola osiągnięć sportowych przy wyborze przewodnika wywołała chyba największe emocje.

Ku naszemu zaskoczeniu wysokie noty zebrał sam film mimo, iż sama Iza stwierdziła, że przedstawione w nim wydarzenia kłócą się ze współczesnością. „Od 1996 r. Adventure Consultants, z którymi w tym roku byłam na Evereście sporo się nauczyło” – mówiła Iza. Trzecie spotkanie z cyklu Rozbieg w ramach przygotowań do 2 Sports Film Festival 360, rozpocznie się 18.10 o 19.00 pokazem „Na głęboką wodę” Louise Osmonde.

Dodaj komentarz

*

honor_patr_pol_outlPKOl_napis_l_historyczne
go-proeco-car
zagle