> Dominik Bac i szalone wyprawy w Ukrytym Mieście

Dominik Bac i szalone wyprawy w Ukrytym Mieście

W czwartek 18 października o godz. 19 zapraszamy do Ukrytego Miasta przy ulicy Noakowskiego 16 na spotkanie pt. „Wyprawy szaleńców – o granicach ludzkiej determinacji”.

Zobaczymy film NA GŁĘBOKĄ WODĘ – historię udziału Donalda Crowhursta w najśmielszym, najbardziej nieprawdopodobnym w historii żeglarstwa wyścigu dookoła świata. To historia człowieka, dla którego spełnienie marzenia warte było najwyższej ceny. Film opowiedziany głosem Tildy Swinton to historia, która wydarzyła  się podczas regat Sunday Times Golden Globe Race w 1968 roku.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Dominikiem Bacem, członkiem Grupy Outdoor, uczestnikiem i fotografem wyprawy Cape Horn Antarctica Expedition 2002/ 2003, zdobywcą najwyższego czynnego wulkanu Ziemi Cotopaxi 5896 m n.p.m., organizatorem wypadów w interior Ameryki Południowej (Kolumbia, Amazonia). Nasz gość ma za sobą samodzielnie zorganizowane wyprawy Trans-Azja 2000 i Himalajskie Królestwa Ladakh i Nepal 2001, doświadczenia z Bałtyku, Morza Północnego i Śródziemnego. Był główny organizatorem wyprawy Dakar 2004.

Wstęp oczywiście wolny.

Dodaj komentarz

*

honor_patr_pol_outlPKOl_napis_l_historyczne
go-proeco-car
zagle