> Dlaczego?

Dlaczego?

Od początku naszej znajomości z literaturą i filmem, wpisującymi się w misję 360 stopni mieliśmy nieodparte wrażenie, że nasze poszukiwania nie zawsze owocują wydaną książką lub wyświetlanym w kinie obrazem, gdyż dotyczą zbyt wąskiej grupy odbiorców lub mają coś, co nie do końca pasuje nam, by postawić je na półce. Nieskończone dzieła omawialiśmy na

Usain Bolt

łamach serwisu 360 stopni w kolumnie „Książki, których nie wydamy…”, choć zawsze było nam ich żal. Zarówno w 2008 r. jak i teraz będziemy mieli okazję podzielić się z Wami naszymi poszukiwaniami w ramach Festiwalu. Będziemy mieli okazję porozmawiać, o tym co nas interesuje. Zaprosić Was do naszego świata. Być może dostrzeżemy wspólnie dzieła, które warto pokazać w większym świecie. Być może odkryjemy pasje, nad którymi do tej pory się nie pochylaliśmy.

Kiedy wydaliśmy „Wszystko za Everest” Jona Krakauera postanowiliśmy zajmować się „cichymi” sportami. Z dala od zgiełku stadionów i boisk. Dzisiaj szukamy skrajnych doświadczeń wszędzie – na kortach tenisowych, boiskach piłkarskich, torach wyścigowych. Część z was kochających kajakarstwo górskie, również się wspina, do pracy jeździ szybkim motocyklem i okazjonalnie chodzi na strzelnicę. Gdy Polska świętuje Euro zdarza im się obejrzeć mecz. Przenikanie dyscyplin jest czymś, co stało się fundamentem serii wydawniczej 360 stopni, pozwala nam nie zamykać się na jedną pasję, ale korzystać z doświadczeń innych, choćby na odległych żyli planetach. Dlatego Festiwal, dlatego ciekawi rozmówcy, dlatego dobre filmy i książki. O pasji.

Dodaj komentarz

*

PKOl_napis_l_historycznehonor_patr_pol_outl
eco-cargo-pro
zagle