> Czwartek w Ukrytym Mieście

Czwartek w Ukrytym Mieście

Już jutro, w czwartek, 8 listopada, zapraszamy do warszawskiego Ukrytego Miasta przy Noakowskiego 16  na projekcję filmu ZANURZENI W BOENSMANGAT i spotkanie z Dominikiem “Honzo” Graczykiem. Wstęp wolny.

Dominik Graczyk „Honzo” jest grotołazem, nurkiem jaskiniowym i instruktorem nurkowania, aktualnie liderem Grupy Nurków Jaskiniowych PZA. Od lat zajmuje się eksploracją, czyli odkrywaniem nowych jaskiń. Jego domeną są zalane podziemia: jaskinie wypełnione wodą, syfony w głębi jaskiń suchych, kopalnie i sztolnie.
Eksplorował jaskinie m.in. na Krymie, w Abchazji, Rumunii, Albanii, Serbii, Kosowie, Czarnogórze, Puerto Rico, w Tatrach. Uczestniczył i kierował wieloma wyprawami eksploracyjnymi. Poza działalnością eksploracyjną zajmuje się szkoleniem nurków jaskiniowych.

Film, który będzie okazja zobaczyć, jest nigdy niepublikowanym materiałem południowoafrykańskiej telewizji z udziałem wszystkich bohaterów dramatu, który rozegrał się w 2004 r. w głębokiej na prawie 300 m jaskini Boesmangat. To opowieść o pilocie samolotów pasażerskich, Davidzie Shaw, który po zaledwie 5 latach szkolenia zszedł jako pierwszy i jedyny do tej pory człowiek na głębokość 270 metrów na obiegu zamkniętym. Jego próba wyłowienia przez ciała nurka z dna jaskini, choć zakończona tragicznie, jest świadectwem niezwykłej przyjaźni dwóch wyjątkowych ludzi połączonych wspólną pasją.

Dodaj komentarz

*

PKOl_napis_l_historycznehonor_patr_pol_outl
go-proeco-car
zagle