> CZŁOWIEK, KTÓRY ZJECHAŁ Z EVERESTU i Michał Trzebunia we Wrocławiu – ostatnie spotkanie przed festiwalem

We Wrocławiu festiwal rozpocznie się 5.12, dlatego jeszcze w niedzielę, 2.12, zapraszamy na spotkanie rozgrzewające. O godz. 19 w pubie Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2) odbędzie się pokaz filmu CZŁOWIEK, KTÓRY ZJECHAŁ Z EVERESTU oraz spotkanie z Michałem Trzebunią. Wstęp wolny.

CZŁOWIEK, KTÓRY ZJECHAŁ Z EVERESTU opowiada historię Yiuchiro Miury – narciarza, podróżnika, poety – marzącego o zjechaniu z najwyższej góry świata. Marzenie to oznacza wspinaczkę na wysokość 7800 metrów przy wsparciu 800 tragarzy, z których 8 odda życie za przedsięwzięcie, a następnie zjechanie 2400 metrów w dół pokrytego lodem wzgórza o nachyleniu 40-45 stopni. Z ekranizacji dziennika Miury dowiadujemy się o jego zmaganiach ze stromym wzgórzem, silnym wiatrem, wreszcie o finale tej niezwykłej eskapady – krytyczne 6 minut zostało okrzyknięte najbardziej emocjonującym materiałem kiedykolwiek nakręconym. Film zrealizowany w 1975 daje możliwość porównania technik narciarskich i sposobów działania w górach wysokich ponad 30 lat temu.

Gościem spotkania będzie Michał Trzebunia – jeden z czołowych narciarzy freeride’owych w Polsce. Pochodzi z Zakopanego i tu mieszka. Jest pracownikiem Sekcji Pomiarów Niwalnych ( śniegowych) w IMGW.   Instruktor narciarstwa wysokogórskiego i wspinaczki. Uczestnik zawodów Jasna Adrenalin, O’neil Freeride Quest, Freeride World Qualifier, Freeride Batlle, jakiś czas temu porzucił zawodniczy freeride na rzecz bardziej indywidualnego podejścia do tego sportu. Jest współautorem filmu „Into the White” autorem obrazu „The Emotions”.

 

 

Dodaj komentarz

*

honor_patr_pol_outlPKOl_napis_l_historyczne
go-proeco-car
zagle